FAQ

Często zadawane pytania

Jakość nauczania

W Buenos Aires lektorzy wybierani są ze szczególną starannością, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że oprócz Uczniów nauczyciel jest najważniejszą osobą w szkole. Współpracujemy ze stałą kadrą pedagogiczną od lat. Nie zatrudniamy przypadkowych nauczycieli, studentów, osób bez doświadczenia zawodowego, ani tych, którzy nie posiadają predyspozycji do nauczania. Nasi polscy lektorzy kształcili się na europejskich uniwersytetach o najwyższych poziomach nauczania. Posługują się językiem hiszpańskim w stopniu porównywalnym z językiem ojczystym i posiadają duże, wieloletnie doświadczenie pedagogiczne. Nasi native speakerzy posiadają wykształcenie wyższe, doświadczenie pedagogiczne i dokładną znajomość gramatyki języka hiszpańskiego. Oprócz tego, niektórzy z nich znakomicie posługują się językiem polskim.

Grupy otwarte liczą od 6 do 11 osób.

Zazwyczaj szkoły językowe nie oferują żadnej rzeczywistej gwarancji jakości swoich usług. Jednak w Buenos Aires wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jeżeli zapisałeś/aś się na kurs od podstaw i po zakończeniu semestru nie czujesz się zadowolony/a, możesz go powtórzyć za darmo!

Aby skorzystać z tej możliwości musisz:

  • być zapisany na kurs grupowy od podstaw 30 lub 60-godzinny;
  • skończyć kurs z 90% obecności na zajęciach;
  • zgłosić chęć powtórzenia kursu nie później niż 14 dni po jego zakończeniu;
  • sprecyzować powód niezadowolenia z poprzedniego kursu.

Po zgłoszeniu chęci powtórzenia nauki możesz dołączyć do każdego kursu od podstaw liczącego nie więcej niż 9 uczestników do dnia jego rozpoczęcia i wykorzystać taką samą ilość godzin lekcyjnych jaką wykupiłeś za pierwszym razem. Po upłynięciu 3 miesięcy od daty zakończenia pierwszego kursu wygasa możliwość darmowej powtórki.

Rozwiązania dla Ciebie

W celu ustalenia poziomu językowego zalecamy wypełnienie testu kwalifikacyjnego na naszej stronie internetowej. UWAGA: wypełnij go tylko do momentu, gdy stanie się on zbyt trudny dla Ciebie. Nie zapomnij o części pisemnej. Po sprawdzeniu testu wyślemy Ci ofertę kursu lub – w razie potrzeby – zadzwonimy w celu ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli uważasz, że Twój poziom jest zbyt niski, abyś mógł wypełnić test, ale nie chciałbyś uczęszczać na zajęcia od samych podstaw, skontaktuj się z nami, by wspólnie ustalić do której grupy mógłbyś dołączyć.

Najprawdopodobniej tak. Wkładamy dużo wysiłku w dopasowanie poziomu wiedzy ucznia do odpowiedniej grupy. Staramy się to robić o każdej porze roku. Zanim się zdecydujesz na wzięcie udziału w kursie zaprosimy Cię na lekcję próbną z konkretną grupą. Jeżeli nie będzie odpowiedniej grupy, spróbujemy utworzyć nową.

Pomożemy Ci ustalić Twój aktualny poziom znajomości języka (zob. „na jakim poziomie jestem?”). Jeżeli po krótkim czasie uczęszczania na zajęcia zdasz sobie sprawę, że pamiętasz więcej niż wydawało Ci się na początku, zaproponujemy wykorzystanie pozostałej ilości wykupionych godzin lekcyjnych w innej grupie. Jesteśmy zwolennikami szybkiego postępu uczniów. W razie podjęcia takiej decyzji, jedynym warunkiem będzie dostosowanie się do naszej istniejącej oferty.

Jeżeli chcesz się uczyć w grupie, ale Twoje godziny pracy nie pozwalają Ci na skorzystanie z naszej obecnej oferty, skontaktuj się z nami, a my spróbujemy utworzyć kurs w godzinach Tobie pasujących. Jeżeli Twój tryb pracy nie pozwala na planowanie zajęć dwa tygodnie do przodu, najlepszym wyborem będą zajęcia indywidualne.

Zajęcia indywidualne są wygodniejszym rozwiązaniem dla osób bardzo zajętych. Postępy są szybsze i nie trzeba się dopasowywać do rozkładu zajęć danej grupy. Wystarczy wykupić daną ilość godzin lekcyjnych i umówić się na konkretne terminy. W razie konieczności odwołania zajęcia, można to zrobić bez utraty lekcji do godziny 17 dnia poprzedniego. Istnieje również możliwość dojazdu do klienta.
Cena jednej godziny lekcyjnej to 70 zł. Przy wykupieniu większej ilości godzin istnieje możliwość negocjacji ceny. Dojazd do ucznia w Poznaniu kosztuje 10 zł.

Dojazd do ucznia w Poznaniu jest możliwy przy dopłacie 10 zł. Dojazd jest wliczony w ofercie dla firm. Dojazdy poza Poznaniem do uzgodnienia.

Istnieje możliwość podpisania umowy na okres krótszy niż przewidywany czas trwania kursu. Decyzja ta jest jednak uzależniona od ilości chętnych na dany kurs. Rezerwacja miejsca w grupie musi zostać dokonana na konkretną ilość godzin lekcyjnych przed wzięciem udziału w kursie. Nie istnieje możliwość zwrotu pieniędzy za niewykorzystane godziny lekcyjne.

Rozwiązania dla firm

  1. Nie traci się czasu na dojazd (nauczyciel dojeżdża do firmy).
  2. Grupa jest zamknięta: nikt spoza firmy nie może dołączyć do grupy.
  3. Cena jest niezależna od ilości uczestników (maksimum 10). Przy większych grupach nauka jest tańsza w stosunku do pojedynczego ucznia.

Podpisujemy umowę na dany okres, na czas nieokreślony lub na konkretną ilość godzin lekcyjnych z jednym zleceniodawcą.

Po ustaleniu ilości uczestników kursu podpisujemy umowę z każdym osobno dzieląc cenę kursu na ilość uczestników. Kurs obejmuje konkretną ilość godzin lekcyjnych (zazwyczaj 30 lub 60) i jest płatny z góry.

Zapisy

Podpisanie umowy pozwala zarezerwować miejsce na kursie do tygodnia przed rozpoczęciem zajęć. Co najmniej tydzień przed rozpoczęciem kursu należy uiścić opłatę lub podpisać umowę ratalną. Jeżeli do tego czasu należności nie zostaną uregulowane – istnieje ryzyko utraty rezerwacji.

Mamy nowe kursy cały czas, sprawdzaj okresowo naszą ofertę na www.buenos-aires.pl/kursy-hiszpanskiego!

Możesz się zapisać na kurs w dowolnej chwili. Aby nie stracić miejsca w grupie, najlepiej podpisać umowę i uiścić opłatę co najmniej tydzień przed rozpoczęciem kursu.

Materiały dydaktyczne

Buenos Aires korzysta z serii podręczników Español en marcha do poziomu B1, a z serii podręczników Prisma od poziomu B2. Uczniowie indywidualni mają program nauczania zgodny z preferencjami ucznia.

Podręcznik nie jest wliczony w cenę kursu.

KasiaFAQ